מאמרים »

קצת עלינו .. בן שמעון יהלומים

קצת עלינו .. בן שמעון יהלומים

 

 בן שמעון יהלומים: חלום של יהלום

בשנת 1975 התחיל בנימין בן שמעון לעסוק בליטוש יהלומים בבורסה. השנים חלפו, הוא למד את רזי המקצוע, התמקצע בכל ענפיו והפך ליצרן יהלומים מומחה.

אט אט ובעשר אצבעותיו, הוא החליט להקים את המפעל של 'בן שמעון יהלומים', וכבר בשנת 1995 תכנן וייצר המפעל יהלומים איכותיים עבור החברות הישראליות בשוק הבינלאומי.

את בנו, עידן בן שמעון, אני מצליחה לתפוס בדרך לבורסה או בחזרה ממנה. בכל שאר הזמן הוא עמוס עד למעלה מראשו בניהול העסקי ובשירות הלקוחות.

"בסביבות 2010 החלטנו להביא את הניסיון העסקי הסיטונאי שלנו לידי ביטוי גם מול הצרכן הפרטי, וכך לחסוך עבורו את פערי התיווך.

"האידיאל שעומד מאחורי העשייה של 'בן שמעון יהלומים' הוא אחד ויחיד: הרצון העז להנגיש לכל אדם תכשיט יהלומים איכותי כלבבו, ולגרום לו לשמוח באמת".

 יהלום של משפחה

בעסק המשפחתי של 'בן שמעון יהלומים' מעורבת המשפחה כולה, שחיה ונושמת את ענף היהלומים ביומיום.

"אבא הוא המאסטר", משתף עידן. "הוא המוח שמאחורי כל העשייה, ואחראי על הידע ועל התכנון של היהלומים. אימא מופקדת על המכירות ועל הקווים העיצוביים, אחותי אחראית על הניהול האדמיניסטרטיבי, אחי שימש עד לא מזמן כגמולוג של העסק, וסיפק הערכת מצב לגבי התכנון הנכון לכל אבן, ואני אחראי על הניהול הכללי של העסק, על השיווק ועל ייצור ועיצוב תכשיטי היהלומים. בדרך, פועלים מקצועיים עמלים על כל תכשיט ועל כל יהלום והופכים אותו לתוצר מושלם".

לקוח שקנה תכשיט יהלומים ב'בן שמעון יהלומים', יודע שהוא בידיים טובות. הוא מוזמן מדי שנה להגיע ל'טיפול עשרת אלפים' חינמי שכולל בדיקה וטיפול ומהווה תנאי לאחריות, ובין שנה לשנה התכשיט נתון תחת אחריות מלאה של העסק. לקוח שלא הגיע לבדיקה במשך שנתיים, יתבקש לשלם את העלות הסמלית של הטיפול בתכשיט ולאחר מכן האחריות תחודש שוב לכל החיים בתנאי שיגיע מדי שנה.

איך הם מעניקים שירות כזה? הסיבה פשוטה: "אנחנו לא מעגלים פינות אלא מייצרים לפי הספר ברמה מקצועית גבוהה מאד שלא מתפשרת על איכות החומרים ועל רמת הגימור. רמה זו מתבטאת באיכות היהלומים הגבוהה ואיכות צורפות הזהב המקצועית".

מעבר לכך, 'בן שמעון יהלומים' הם בין אחרוני היצרנים שדואגים לתכשיט בכל שלבי הייצור שלו: החל ביהלום, עבור דרך עבודת השיבוץ העדינה והידנית בתכשיט הזהב, וכלה במכירה ללקוח. המחירים של 'בן שמעון יהלומים' הם נגישים ובגובה העיניים בלי להתפשר על האיכות.

למה? כי המוטו שלהם הוא אחד ויחיד: "יש לקוח מרוצה ויש לקוח שמח", מסביר עידן. "אנחנו עושים הכל כדי שהלקוח יהיה שמח, לא רק מרוצה. הוא הראשון בסולם העדיפויות, והחיוך שלו שווה לנו יותר מכל דבר אחר".

מסיבה זו, כנראה, הקשרים שנוצרים עם הלקוחות הם משפחתיים לכל דבר ועניין, ולא רק: "אין אצלנו 'אי אפשר'. אם לקוח מגיע עם פנטזיה כלשהי על תכשיט יהלומים, נשב איתו ונתכנן סקיצות ומודלים עד שהתכשיט ישביע את רצונו ויעבור לשלב הביצוע. כך, לדוגמא, אנחנו משחזרים ירושות...".

 

 עם הפנים ללקוחות

אם תיכנסו לאחת מהחנויות של 'בן שמעון יהלומים' ברמת גן או בירושלים, (ואגב, יש גם חנות דיגיטלית בארה"ב.) תוכלו להתרשם מיידית מההתמחות שלהם בקהל הלקוחות החרדי, ומהיכולת להתאים את עצמם לכל מגזר באופן אישי.

ולא רק, החנות בנויה לצד המפעל ולא ממוקמת בשדרת חנויות. "תפיסת העולם שלנו היא עשייה אישית מול הלקוח, ולכן גם החנות המעוצבת והיוקרתית שלנו מונגשת ללקוחות ללא דלפקים חוצצים ומשוריינים, אלא בצורת ח' מזמינה ונעימה".

מקצועיות, שירות, אמינות וחדשנות – עם תכשיט של 'בן שמעון יהלומים', כל זה בידיים שלכם.    

הפרטים נשלחו. תודה!