טיפים לקניית יהלום »

הצעד הראשון בקניית טבעת אירוסין

הצעד הראשון בקניית טבעת אירוסין

איך בחורים טבעת אירוסין

כמעט לכל אמא בישראל ישנו תכשיט אירוסין העובר מאם לבת. תכשיט העבור בירושה לילדים. אחד מהתכשיטים הללו הוא בדרך כלל טבעת אירוסין יהלום בשונה מתכשיטים רגילים כמו זהב או כסף, תכשיט יהלומים הם תכשיטים משהם שהערך הכספי שלהם נשמר כמעט בשמונים אחוז מערך הקניה המקורי , לעומת הזהב או הכסף שבעת מימוש מתרסק לכמעט 30 אחוז מערכו המקורי. בכתבה שלפניכם ננסה לתת לכם הקוראים כלים לבחון ולדעת ולשאול את השאלות הנכונות לפני כול קניה .

בתכשיטי יהלומים התכשיט עצמו עובר תהליך ברובו של עבודת יד משונה משאר התכשיטים שעוברים תהליך  שיצור תעשייתי.

1.סוג העיצוב – לפעמים ניתן לשמוע המלצות לרוכשים "אל תקנו עיצוב מודרני זה יצא מהר מהשוק, תקנו מודל קלאסי רגיל שנשאר לכול החיים" אמירה זו מטעה מאוד, הרי תכשיטים הם אופנה ולכן ככול שהעיצוב של התכשיט ישן יותר כך לא עולה העיצוב לבעל החנות וכך הוא חוסך כסף.

 מודל עיצוב חדש ואפנתי  של טבעת עולה כמעט סכום נכבד. בעל חנות חוסך כסף רב אם הוא לא מביא מודלים עיצוביים חדשים אלא ישנים שאליהם כבר לא משלמים כבר כסף אלא כמעט ניתנים בחינם. לכן על תתנו שיבלבלו אתכם ותמיד תדרשו את הקולקציה האחרונה הקיימת בשוק .

2.זהב –בשוק בישראל משתמשים בזהב 14 קרט או 18 קרט, המשמעות של 14 קרט או 18 קרט הינו אחוז הזהב הנקי שיש בכול גרם בתכשיט.

לדוגמא 1 גרם זהב ב14 קרט אמור להיות לפני מכון התקנים הישראלי  58.5 אחוז זהב טהור נקי והיתרה תערובת אחרת. ב1 גרם זהב ב18 קרט אמור להיות 75.7 אחוז זהב טהור נקי והשאר תערובת אחרת . כלומר שאנו קונים תכשיטי יהלומים שמשובצים בזהב עלינו לדרוש מהחנות לראות חותמת של מכון תקנים של 14 קרט או 18 קרט לא מספיק לראות שרשום 14K או 18K  כי אלו חותמת של בית היציקה, שלא מעידות מיד על איכות הזהב באמת. לכן נדרוש על פי חוק לראות  חותמת של מכון תקנים הישראלי שמעיד על תקינות זהב (החוק דורש מעל 2 גרם חותמת תקינות )

3.יציקה זהב – תכשיטי יהלומים אלו תכשיטים שרובם בנויים משיבוצים של אבני יהלומים ,חלק מתהליך הכנת הטבעת ישנו שלב של יציקה הזהב , בארץ נהוגים בבית יציקה טובים שיציקה נשארת לפחות 12 שעות , על מנת שהיציקה של התכשיט תהיה מלאה וללא בועות אויר פנימיות שגורמת להחלשת התכשיט על כול חלקיו . במקומות כמו סין או טורקיה , ישנם תכשיטים רבים שעל מנת לחסוך כסף וזמן מקצרים את תהליך הפעולה לשעה אחת בלבד! לכן אנו ממליצים לקנות סחורה ישראלית שאנחנו בטוחים ששבה עשו את התהליך כנדרש, זה חשוב על מנת שחוזק התכשיט ואבנים שנמצאים בתוכו יחזיקו לטווח רחוק.

4.שיבוץ - אחד החלקים היקרים ביותר תכשיט יהלום הוא עבודת השיבוץ -, בתכשיט שבומעל 30 אבנים קטנות מתחילה להיות המשימה יקרה מאוד, לשיבוץ בעבודת יד ישנו משמעות עצומה הוא שומר שהאבנים לא יפלו מהתכשיט , עבודת השיבוץ הוא אומנות של ממש ולכן יש לדעת מאיזה בעל מקצוע לקנות , יש להיזהר וצריך לשאול את בעלי החניות של התכשיטים האם נעשה השיבוץ בעבודת יד או בשיבוץ שעווה (כך משבצים תכשיטי זהב אם זרקונים ולכן הם נופלים כמעט כל הזמן )או שיבוץ מכונה, ולדעת ששיבוץ בעבודת יד שומר על איכות האבנים שלא יפלו .

5.פוליש וצחצוח-  על מנת שנקבל תכשיט יפה ונוצץ יש להשקיע בפוליש של התכשיט הדבר לוקח גם זמן וגם חומר של זהב מהתכשיט לכן יש חשיבות רבתית להסתכל ולבחון את רמת הברק של התכשיט אם הוא מרגיש לכם חי ונושם ומאיר והוא בלי שריטוט אז תדעו לכם שהשקיעו בצחצוח של התכשיט אבל אם הוא ללא חיים ונראה מיושן , תבדקו ותשאלו למה אולי ניסו לחסוך עליכם.

6.אחריות ותעודה- אחריות על טבעות אירוסין הוא משהו חשוב מאוד אם נופלת אבן במקרה(מה שלא צריך לקרות )אז אנו נחפש מקום שנותן אחריות טובה לטווח ארוך.אחריות טובה היא לפחות לשנתיים על מוצר .

א.תכשיט זהב לבן נדרוש אחריות של חידוש רדיום לפחות שנתיים.

ב.תעודה – אין דבר כזה שיוצא  טבעת יהלום ללא תעודה.תעודת הערכה מקצועית זה החלק הכי חשוב.

ואפרט מה צריך להיות הפרטים הבאים:

  • יהלום אבן מרכזית - צבע יהלום, ניקיון,גודל מדויק (ברמה של נקודה), רמת חיתוך .
  • יהלומים בצדיי התכשיט – משקל בקרט סה"כ , כמות אבנים שמשובץ(פרוט מדויק), צבע יהלום וניקיון .
  • זהב – 14קרט או 18 קרט (9 קרט לא נהוג להשים בתכשיט יהלומים ), צבע הזהב –לבן ,צהוב , לבן
  • סוג התכשיט: טבעת , תליון וכו

אנו מקווים שהדברים שנאמרו לעיל יעזרו ויתנו לכם את המענה לדעת לבחור את התכשיט  יהלום בצורה הטובה ביותר. אתם מוזמנים להתייעץ איתנו בכל שאלה , בן שמעון תכשיטי יהלומים 02-6519252

הכותב הוא מוני בן שמעון , יצרן יהלומים משנת 1975 בורסה ליהלומים והבעלים של בן שמעון תכשיטי יהלומים

 

 

הפרטים נשלחו. תודה!